Aktualności

Z dniem 1 października br. OSM Koło przejęło OSM w Ostrowie Wielkopolskim

I stało się! Znów jesteśmy więksi. Z dniem 1 października 2019 r. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole oficjalnie i w całości przejęła OSM w Ostrowie Wielkopolskim. Stało się to na wniosek Mleczarni w Ostrowie, która miała problemy z działalnością, a chciała nadal pozostać w takiej formie spółdzielczej, oraz za zgodą Zarządu OSM Koło i uchwałą Zebrania Przedstawicieli kolskiej OSM z dnia 29 czerwca 2019 r. Fuzja z OSM Koło to szansa dla Ostrowa na przetrwanie i rozwój. Obecna sytuacja OSM Koło jest bardzo dobra. To jedna z najlepszych spółdzielni w Polsce! Tak wynika z audytów finansowych firmy.

Ostrów Wielkopolski jest kolejną przejętą przez nas mleczarnią. Koło przyłączyło spółdzielnię z Ostrowa Wielkopolskiego, tworząc w południowej Wielkopolsce bazę skupu ponad 300 tys. litrów mleka dziennie! Na Walnym Zebraniu Przedstawicieli OSM Ostrów Wielkopolski delegaci niemal jednogłośnie (przy sprzeciwie tylko jednej osoby) podjęli decyzję o połączeniu z OSM Koło.

– Możecie być dumni z tego, że macie taką mleczarnię i takiego prezesa, skoro 22 na 23 delegatów zagłosowało za połączeniem z Kołem. Przejmując Ostrów zyskujecie nieruchomości, niezadłużoną mleczarnią i 113 dostawców, a dostawcy, którzy odeszli z Ostrowa, przeszli do Koła – wyliczał Przemysław Wilgocki, Przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Ostrów Wielkopolski, na zebraniu w Kole w dniu 29 czerwca 2019 r.

Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, zabierając głos podczas zebrania, powiedział:

– Nie dziwcie się, że Ostrów chce dołączyć do kogoś silniejszego. Dzięki temu powiększacie skup i teren, z którego skupowane jest mleko. Pewnie wygodniej byłoby skupić się na sobie, ale trzeba się rozwijać.

Przejęcie Ostrowa przez OSM Koło chwalą także politycy, w tym szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który niedawno będąc w Ostrowie stwierdził: – Jeżeli już dochodzi do fuzji, to robią to mleczarnie między sobą, czyli to zostaje w polskich rękach.

OSM Ostrów Wielkopolski jest producentem twarogów. Dziś nasza oferta została rozszerzona o produkty pochodzące z Ostrowa, które są dostępne w hurtowni firmowej OSM Koło oraz sklepach.

    Wśród tych produktów są:
  • gzika - regionalny produkt terenu Wielkopolski, twarożek ze szczypiorem, solą i pieprzem, sprzedawany w opakowaniach 350 i 500g
  • serek w posypce gyros - kremowy twarożek otoczony aromatyczną posypką
  • jogurt naturalny  - delikatny, kremowy jogurt o zawartości tłuszczu 5%, sprzedawany w opakowaniach o pojemności 150 i 330g.