Aktualności

Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego – 20 sierpień 2016 r.

W dniu 20 sierpnia 2016r odbyła się IV edycja „Wielkopolskiego Święta Mlekai Powiatu Kolskiego. Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. Gościem imprezy był Pan Krzysztof Grabowski V-ce Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Gospodarzem imprezy była Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, która oprócz degustacji produktów na stoisku firmowym, prezentowała tradycyjny wyrób masła w kierzynkach przez Stowarzyszenie Tradycja - Kultura – Region „Zatrzymać czas” z Witowa oraz Stowarzyszenie Szansa z Trzebienia. Dużą popularnością cieszyły się zabawy i konkursy prowadzone przez Piotra Balickiego oraz „Mleczna Kraina”, w której najmłodsi mogli zaprezentować swoje plastyczne zdolności.

W specjalnie wydzielonym bloku mlecznym, każdy mógł zdegustować i kupić produkty nabiałowe pochodzące od wielkopolskich producentów takich jak: Średzka Spółdzielnia Mleczarska „Jana”, SMU Strzałkowo, SM Lazur, OSM Jarocin oraz SM Września.

Wszystkie punkty imprezy miały mleczny charakter i nawiązywały do zdrowych wartości mleka i jego przetworów.

Współorganizatorem imprezy był Powiat Kolski, który na licznych stoiskach prezentował swoją działalność.

Na scenie wystąpili regionalni artyści: zespół ludowy Osieczanki oraz zespół Ares & The Tribe, Blue Wave Band. Gwiazdą wieczoru był zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Impreza była współfinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014-2020 oraz Funduszu Promocji Mleka.