Aktualności

Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego

W dniu 26 sierpnia br. odbyła się V edycja Wielkopolskiego Święta Mleka i Powiatu Kolskiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Wożniak. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. Gościem imprezy był Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Gospodarzem imprezy była Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole , która oprócz degustacji produktów na stoisku firmowym, wraz ze Stowarzyszeniem Tradycja-Kultura-Region „Zatrzymać Czas” z Witowa i Stowarzyszenie dla Trzebienia” z Trzebienia zaprezentowała tradycyjny wyrób masła w kierzynkach.

W specjalnie wydzielonym bloku mlecznym, każdy mógł degustować i kupić produkty nabiałowe pochodzące z wielkopolskich producentów takich jak: ŚSM „JANA ze Środy Wlkp., SMU ze Strzałkowa, SM Lazur ze Skalmierzyc , OSM w Jarocinie, OSM w Rawiczu, OSM we Wrześni ,”TOP-TOMYŚL” OSM w Nowym Tomyślu i SM w Gostyniu. Szczególnym powodzeniem cieszyły się produkty zarejestrowane w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Wszystkie punkty imprezy miały mleczny charakter i nawiązywały do zdrowotnych wartości mleka i jego przetworów.

Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Kolski, który na licznych stoiskach prezentował działalność podległych jednostek.

Na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczo-Muzyczny „Gama” z Witkowa , który kultywuje tradycje ludowego folkloru. Gwiazdą wieczoru był zespół DE Mono. Imprezę zakończył występ zespołu TOP ONE.

Impreza była współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.