Aktualności

Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego

W najbliższą sobotę,25 sierpnia, Koło, a właściwie teren naszego Zakładu oraz stadion miejski ( MOSiR ul.Sportowa 12 ) będą miejscem ważnego wydarzenia w życiu naszej lokalnej społeczności.Odbędzie się bowiem już VI edycja Wielkopolskiego Święta Mleka i Powiatu Kolskiego. OSM w Kole organizuje to wydarzenie wspólnie ze starostą powiatu kolskiego oraz urzędem marszałkowskim.Święto jest połączone z 88.rocznicą założenia naszego Zakładu.O randze imprezy decyduje także fakt, że objął ją swoim patronatem Marek Wożniak -marszałek województwa wielkopolskiego.

Podczas trwania imprezy chcemy pochwalić się nie tylko własnym dorobkiem,ale pokazać dorobek całego mleczarstwa wielkopolskiego. Zaprosiliśmy bowiem wszystkie wielkopolskie mleczarnie, a swoje stoiska będzie miała większość z nich. Pozwoli to zapoznać się mieszkańcom Koła i okolic, a także gościom z całego kraju z ich ofertą handlową, która będzie połączona z degustacją.Założeniem imprezy jest także promowanie zdrowego sposobu odżywiania się.Produkty mleczne mają bowiem w tym przypadku niebagatelne znaczenie. Poprzez gry, zabawy, występy artystyczne chcemy dotrzeć do najmłodszego pokolenia Polaków.Liczymy ma szeroki udział publiczności, gdyż tradycyjnie w imprezie tej bierze udział kilka tysięcy osób-w większości są to rodziny z dziećmi i młodzież.

Dodatkowo w tym także dniu,w sali konferencyjnej naszego Zakładu,będzie miała miejsce konferencja pt."Aktualna sytuacja w branży mleczarskiej i jej perspektywy". W tej części istotnym wydarzeniem będą referaty wygłoszone przez osoby z branży mleczarskiej.Zaprosiliśmy bowiem przedstawicieli tejże branży, ludzi nauki związanej z mleczarstwem oraz handlowców zaangażowanych w dystrybucję wyrobów mleczarskich.Spodziewamy się obecności ponad 140 gości.