Aktualności

VI Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego

Już po raz szósty w sobotę, 25 sierpnia 2018 r., na Stadionie Miejskim w Kole odbyła się impreza promująca rolnictwo, ekologię i nasze lokalne, zdrowe produkty, ale również cały Powiat Kolski. Jak co roku Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego przyciągnęło wielotysięczny tłum mieszkańców miasta Koła i regionu. Organizatorami imprezy była nasza Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole w 88.rocznicę jej powstania oraz władze Powiatu, a gościem honorowym Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Atrakcji było mnóstwo, ale szczególny zachwyt już na początku imprezy, która odbyła się jak zwykle w formie pikniku, wzbudziła młoda artystka Katarzyna Zawada, która anielskim śpiewem podbiła serca obecnych, na czele z samym Prezesem Zarządu OSM w Kole Czesławem Cieślakiem, który nie szczędził jej ciepłych słów uznania.

Święto Mleka odbyło się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka na Stadionie Miejskim w Kole, gdzie swoje stoiska od wczesnych godzin licznie rozłożyli przedstawiciele różnych spółdzielni mleczarskich, w tym: nasza OSM Koło, OSM w Śremie, SM Września, OSM w Jarocinie, SMU w Strzałkowie, TOP TOMYŚL z Nowego Tomyśla oraz Lazur – Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych. Swoje stoiska ustawił też Powiat Kolski, Powiatowy Urząd Pracy w Kole, szkoły, instytucje, firmy lokalne i gastronomiczne.

Kolskie Święto Mleka to okazja do odpoczynku i zabawy dla całych rodzin, stąd było wesołe miasteczko i dmuchańce dla naszych milusińskich, coś dobrego do zjedzenia i wypicia dla starszych, ale także konkursy, gry, zabawy i pokazy tradycyjnego wyrobu masła. Oczywiście nie brakło muzyki, tej w wykonaniu lokalnych twórców, ale też wspomnianej już Katarzyny Zawady. Na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru – Zespół BRACIA.