Aktualności

OSM w Kole wspiera sport - 38. Międzynarodowy Bieg Warciański

W niedzielę, 14 października 2018 r., na Stadionie MOSiR przy ul. Sportowej  w Kole, odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe w ramach 38. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do rywalizacji. Na starcie stanęła rekordowo liczba uczestników. W sumie odbyło się 18 biegów na różnych dystansach, w których sklasyfikowano 1.062 zawodników. To piękne sportowe i rodzinne wydarzenie sportowe wsparła nasza Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, dlatego nieopodal bieżni stanęło stoisko firmowe kolskiej Mleczarni, gdzie zmęczeni młodzi zawodnicy po wielkim wysiłku, mogli ugasić pragnienie naszymi pysznymi i zdrowymi jogurtami.

Młodzi biegacze, jako pierwsi mieli okazję wypróbować nową bieżnię lekkoatletyczną, której budowa zakończyła się kilka dni przed zawodami. Każde dziecko po ukończonym biegu zostało udekorowane okolicznościowym medalem oraz otrzymało produkty mleczne sponsorowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole, bilet na Pływalnię Miejską i upominek, którym był lunchbox-a ufundowany przez firmę Geberit Produkcja. Najlepsi zawodnicy z miejsc 1-3 odebrali pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci plecaków od firmy Andre Abrasive Articles.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników szereg dodatkowych atrakcji. Na płycie bocznej dzieci mogły skorzystać bezpłatnie z fotobudki oraz placu zabaw i zjeżdżalni dmuchanej. Każdy z uczestników mógł skonsumować pyszną kiełbaskę z grilla podarowaną przez firmę Sokołów, a przygotowaną przez grupę z Hufca Koło oraz skosztować pysznych i zdrowych wyrobów mleczarskich naszej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole.