Aktualności

Kolska Mleczarnia na Narodowej Wystawie Rolniczej 2018

Stulecie odzyskania niepodległości Polski wieńczył mocny akcent rolniczy - Narodowa Wystawa Rolnicza zorganizowana w Poznaniu przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w dniach 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. Wzięło w niej udział prawie 220 wystawców, a wśród których nie mogło zabraknąć stoiska firmowego Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole.

Wystawa miała na celu pokazać, jak zmieniała się polska wieś na przestrzeni tych lat. Zostały zaprezentowane historyczne sprzęty służące do uprawy roli, a także zwierzęta polskich hodowli. Nie brakło też degustacji kulinarnych, na których można było skosztować regionalnych pyszności.

Jednak wystawa to nie tylko różnorodna i ciekawa ekspozycja. To również przestrzeń do dialogu i wymiany poglądów na temat rolnictwa. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia nie brakło do tego okazji, bowiem została tu zorganizowana konferencja naukowa oraz kongres. W panelach udział wzięli przedstawiciele świata nauki, rolnictwa oraz instytucji.

Podczas wystawy zostały także rozstrzygnięte dwa konkursy. We wręczaniu nagród udział wziął Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który – jako szef resortu oraz gospodarz wystawy – zaszczycił swoją obecnością wszystkie oficjalne punkty programu.

–To było ważne, może najważniejsze wydarzenie rolnicze w tym roku – stwierdził minister podsumowując Narodową Wystawę Rolniczą i podkreślił, że wizyta na niej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy pokazała jak dużą wagę przywiązują władze państwa do spraw polskiej wsi.

Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że w roku 100-lecia odzyskania niepodległości, właśnie tam, na Wystawie Narodowej, udało się zaprezentować to, co polska wieś wniosła przez te lata do walki o odzyskanie wolności, ale także do jej utrzymania, oraz do rozwoju gospodarczego naszego kraju.