Aktualności

OSM Koło na Pikniku „Poznaj Dobrą Żywność 2019” w Warszawie

Dnia 11 maja 2019 roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało w stolicy Piknik „Poznaj Dobrą Żywność”, który odbył się na terenie warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Piknik ten to święto polskiej żywności, w trakcie którego ponad 100 wystawców zaprezentowało narodowe produkty najwyższej jakości oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność, produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne. Wśród nich nie mogło zabraknąć stoiska firmowego Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, której wyroby niezmiennie cieszą się wielką renomą i ogromnym uznaniem konsumentów.

Swoje stoiska na Pikniku przygotowały firmy, organizacje, stowarzyszenia i instytucje branżowe, instytuty naukowe oraz muzea rolnicze. W programie Pikniku były pokazy kulinarne, pokaz zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych, prezentacja ofert gospodarstw agroturystycznych, a także wystawa zwierząt hodowlanych.

Tegoroczny Piknik odbył się w trakcie trwania obchodów 80-lecia Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Specjalną atrakcją były gonitwy, w tym gonitwa o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.