O firmie

Szanowni Państwo

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole powstała ponad 90 lat temu – w roku 1930. Jesteśmy obecnie jednym z największych zakładów mleczarskich w kraju oraz czołowych eksporterów, potentatem w produkcji mleka w proszku oraz masła, posiadając równocześnie spółdzielczą formę działalności ze 100% polskim kapitałem. Łączy mleczarską tradycję z nowoczesnymi technologiami wytwarzania i wysoką jakością oferowanych produktów. OSM w Kole Zatrudnia ponad 700 pracowników w centrali w Kole oraz w oddziałach: Grodkowie, Ostrowie Wielkopolskim i Koninie.

Produkty OSM w Kole są znane na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych. Spotkać je można nie tylko w niewielkich sklepikach, ale głównie w sklepach wielkich sieci handlowych. Sztandarowym towarem eksportowym jest mleko w proszku. Jego odbiorcami są kraje europejskie, bliskowschodnie, azjatyckie oraz afrykańskie.

Filozofię działania Mleczarni w Kole najlepiej oddaje hasło: Smak, Zdrowie, Ekologia. Smak – ponieważ wszystkie produkty naszej Spółdzielni charakteryzują się doskonałymi właściwościami smakowymi, odżywczymi i dietetycznymi. Zdrowie – ponieważ powstają z mleka pozyskanego od krów żywionych w sposób naturalny, w czystym środowisku. Wyrazem troski o środowisko naturalne są między innymi, wybudowane przez firmę oczyszczalnia ścieków oraz kotłownia gazowo – olejowa, a także wprowadzane do sprzedaży produkty w ekologicznych opakowaniach.

Produkty Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole cieszą się od blisko wieku uznaniem konsumentów, w wyniku czego były one wielokrotnie wyróżniane w konkursach branżowych i konsumenckich (m.in. Poznaj Dobrą Żywność, Godło TERAZ POLSKA) oraz nagradzane medalami na wielu targach (m.in. Polagra Food, Mleko Expo). Ponadto, gwarancją najwyższej jakości naszych produktów jest wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności wg. standardu BRC oraz normy ISO 22000:2018.

Zakład cały czas zwiększa skup mleka, instaluje nowoczesne linie technologiczne, corocznie zwiększa eksport. Daje to poważne podstawy do twierdzenia, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole jest na dobrej drodze rozwoju, co dobrze rokuje wejściu w kolejne stulecie działalności i funkcjonowaniu spółdzielni przez przynajmniej następne wiele długich lat.

Tadeusz Malczyk
Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole

Rada Nadzorcza OSM w Kole

Przewodniczący RN
Edmund Junkiert

Zastępca Przewodniczącego RN
Krzysztof Michalak

Sekretarz RN
Stanisław Kosmala

Członkowie RN:
Henryk Fita, Wiesław Jarmoliński, Włodzimierz Kapturski, Jarosław Kołodziejczak, Jacek Król, Ryszard Lisowski, Aleksander Miszkieło, Antoni Niedośmiałek, Henryk Olejniczak, Marcin Piguła, Janusz Rybicki, Radosław Rymarz, Zdzisław Snela, Dariusz Witczak, Stanisław Zając, Andrzej Zalewski

Galeria