Liczne nagrody dla OSM Koło na Targach Mleczarskich MLEKO EXPO 2019

Liczne nagrody dla OSM Koło na Targach Mleczarskich MLEKO EXPO 2019

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w dniach 27-29 listopada, odbyły się XXVIII Targi Mleczarskie MLEKO EXPO 2019 pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa. OSM w Kole prezentowała własne produkty na stoisku firmowym. I – jak zwykle – nie wróciliśmy ze stolicy z pustymi rękoma! Z targów przywieźliśmy do Koła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Drugiego dnia targów odbył się ,,Dzień Twarogu”. Licznie przybyli zwiedzający degustowali potrawy przygotowane na bazie twarogu i wybierali „Twarogowy HIT” oraz mogli wziąć udział w losowaniu paczek z produktami mlecznymi. „Twarogowym HITEM” został m.in. nasz serek wiejski.

Tradycyjnie ostatniego dnia poznaliśmy laureatów konkursów: „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ”, „WYSOKA JAKOŚĆ”, „WYRÓŻNIAJĄCA JAKOŚĆ” oraz ,,SUPER PRODUKT”. OSM Koło otrzymało statuetkę „za wysoką jakość” dla twarogu wędzonego oraz nagrodę „za wyróżniającą jakość” dla kefiru. Cieszymy się bardzo, że nasze nowe produkty zyskują uznanie zarówno u ekspertów jak i konsumentów.

Ale to nie wszystko! Ponadto z targów MLEKO EXPO 2019 przywieźliśmy Nagrodę Specjalną Związku Pracodawców Eksporterów Produktów Mleczarskich za wyniki w eksporcie w roku 2018 – za zajęcie III miejsca, piękną statuetkę również za zajęcie III miejsca w Rankingu Największych Eksporterów Produktów Mleczarskich w 2018 roku – od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz statuetkę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za zajęcie IV miejsca w rankingu na najlepszą spółdzielnię 2018 r. Nagrody odbierał Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole Pan Czesław Cieślak.