Prezydent RP na naszym stoisku na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Prezydent RP na naszym stoisku na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Polska Wystawa Gospodarcza – to wyjątkowe przedsięwzięcie wystawiennicze, powstałe z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy w 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, jako wyraz uznania dla dorobku najlepszych polskich przedsiębiorstw oraz ich wkładu w rozwój polskiej gospodarki. Kolska Mleczarnia zakwalifikowała się do elitarnego grona laureatów tego wydarzenia. Na pierwszej z serii wystaw Pan Prezydent odwiedził nasze stoisko i spotkał się z Panem Czesławem Cieślakiem – Prezesem Zarządu OSM w Kole.

Przed nami główna odsłona Wystawy, która odbędzie się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. W specjalnie zaprojektowanych pawilonach wystawowych zaprezentowany zostanie dorobek najlepszych polskich firm wyłonionych przez Kapitułę w naborze na Wystawców PWG.

Do czasu inauguracji Polskiej Wystawy Gospodarczej w Stolicy, będą realizowane różnorodne towarzyszące jej wydarzenia, w czasie których, poprzez eksponowanie zwycięskich produktów, przedstawiony zostanie potencjał innowacyjny polskich przedsiębiorców.

16 stycznia br. w Stalowej Woli miało miejsce jedno z towarzyszących wydarzeń w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej – wystawa “Od COP do Gospodarki 4.0”, w ramach której swoje produkty zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole była jednym z nich.

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził wszystkie stoiska, przekazał uczestnikom certyfikaty, znalazł też czas na chwilę rozmowy na temat wszystkich prezentowanych na wystawie produktów, innowacji, wynalazków.

– Dzisiaj potrzebny nam jest kolejny skok, skok w nową erę gospodarczą – w erę gospodarki 4.0, gospodarki nowoczesnej, gospodarki, która będzie kolejną erą rozwoju przemysłowego świata, ale w którym to rozwoju przemysłowym świata my chcemy wziąć odważny udział. Chcemy być w awangardzie tego rozwoju – mówił Prezydent RP Andrzej Duda otwierając wystawę w Stalowej Woli.