Twaróg Grodkowski pełnotłusty klinek od pół wieku wytwarzany tradycyjnym, domowym sposobem

Twaróg Grodkowski pełnotłusty klinek od pół wieku wytwarzany tradycyjnym, domowym sposobem


W Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole 10 czerwca 2022 r. odbyła się konferencja poświęcona jednemu z najstarszych produktów firmy wytwarzanemu w oddziale w Grodkowie, kończąca długą akcję promocyjną tego produktu. Od 50 lat metoda produkcji Twarogu Grodkowskiego pełnotłustego klinka nie uległa zmianie. Uczestnicy wysłuchali naukowych prelekcji dietetyków o walorach twarogu, uczestniczyli w pokazie kulinarnym oraz mogli skosztować specjałów wytworzonych z jego udziałem. W spotkaniu wzięło udział wielu gości, w tym m.in. Poseł na Sejm Leszek Galemba, Wicemarszałek Woj.Wlkp. Wojciech Jankowiak i Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

Konferencję otworzył i przywitał licznie przybyłych gości Prezes Zarządu OSM w Kole Pan Czesław Cieślak. Podkreślił, że wytwarzany od ponad 50 lat Twaróg Grodkowski jest produktem tradycyjnym, naturalnym i posiada certyfikat „Jakość – Tradycja”.

Na sali oprócz kolskiego posła, wicemarszałka województwa i włodarza powiatu licznie zasiedli wójtowie i burmistrzowie miast i gmin powiatu kolskiego, kontrahenci, kadra kierownicza i pracownicy OSM, dyrektorzy i kierownicy firm, jednostek, instytucji. Przybył także wieloletni przyjaciel kolskiej Mleczarni – ks. prałat Janusz Ogrodowczyk.

Program konferencji był bogaty, a składał się z części naukowej, kulinarnej i rozrywkowej. Były dwie prelekcje uznanych dietetyczek Aleksandry Cichockiej i Darii Rybickiej o walorach twarogu, następnie pokaz kulinarny kucharza Artura Wawera, a w międzyczasie występ zespołu artystycznego „ABBA COMEBACK” i na koniec występ kabaretu KaŁaMasz, który tworzą aktorzy znani z serialu „Ranczo”. Cały czas serwowano wiele różnych dań przygotowanych przez zespół restauracji Milka, których głównym składnikiem był oczywiście Twaróg Grodkowski pełnotłusty klinek.